Informace o nás

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí.

Skauti a skautky se snaží tvořit lepší svět tím, že berou vlastní život do svých rukou.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Historie skautingu

sahá do počátku minulého století, kdy v roce 1907 vznikl v Anglii. V našich zemích pak o něco později - v roce 1912. V příštím roce tedy oslavíme krásných 100 let. Pojďte je slavit s námi.

PRO KOHO JE SKAUTING URČEN?

Jednoduchá otázka, složitá odpověď. Samozřejmě, že prioritou jsou děti a mládež, ale skauting dokáže nabídnout cosi i dospělým, pro které se skauting stává cestou.

skauti z Havířova

info@skautihavirov.cz

B. Němcové 1207/3a
Havířov - Šumbark

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode